Prečo nemáme služby porovnateľné s okolitými krajinami?

Autor: Roman Šimoník | 1.2.2012 o 9:31 | (upravené 1.2.2012 o 9:39) Karma článku: 13,58 | Prečítané:  1336x

Nesúhlasím s tvrdením, že na Slovensku nemáme, čo turistom ponúknuť. Súhlasím ale s názorom, že naším obrovským hendikepom sú nekvalitné a často absentujúce služby.

TeryhoVrchol.JPG

Vysoké Tatry sú nepochybne najkrajším kútom Slovenska. Už ako malý chlapec som do Tatier chodieval s rodičmi. Pamätám si zotavovňu Poľana, kde sme s rodičmi bývali. Pre chlapca zo západného Slovenska to boli nezabudnuteľné zážitky na celý život. Potom som bol v Tatrách ešte niekoľkokrát. Pri jednej z návštev som sa vybral s manželkou aj na druhú stranu Tatier. Jeden známy mi totiž tvrdil, že poľská strana je zaujímavejšia ako slovenská. ChataMurowaniec.jpg

Zo slušnosti som mu neodporoval, ale ako lokálpatriot a milovník našich veľhôr som si o tom myslel svoje. Poľské Tatry sú totiž približne štvrtinové oproti slovenským a najvyšším vrcholom sú Rysy. Zakopane2.jpg

V lete som sa vybral priamo do Zakopaného. Už môj prvý dojem bol iný.... Mestečko bolo živšie, ako Mesto Tatry, dýchalo atmosférou, za ktorú by sa nemuselo hanbiť ani jedno stredisko v Alpách. Ubytovanie bolo oveľa lacnejšie, ako v Starom Smokovci. Čo sa týka turistiky, tiež sme si prišli na svoje. Najviac nás však prekvapili služby, ktoré ponúka toto malé mestečko. Na pešej zóne nájdete množstvo reštaurácií, cukrární, obchodíkov, ktoré sú otvorené do neskorých hodín. Som turista v pravom slova zmysle a po túre si rád dám  dobré jedlo. Pre tých, ktorí uprednostňujú odvoz je  k dispozícii dostatok taxíkov. Jednoducho náš pobyt prekonal očakávania.

PenzionVZakopanom.jpg

Týmto nechcem znevažovať slovenské Tatry, ktoré majú stále miesto v mojom srdci. Mrzia má len niektoré nelichotivé fakty. V Poľsku som nečakal na električku vyše hodiny, nedostal som odpoveď, že nemajú bryndzové halušky ako v slovenskej kolibe v Starom Smokovci a večer som sa prechádzal „živými" a nie ľudoprázdnymi uličkami so zatvorenými prevádzkami. Mali sme k dispozícii  desiatky reštaurácií s príjemnou obsluhou. Nikde sme sa nesklamali a okrem iného, nám takmer všade ponúkali výber z niekoľkých druhov zahraničného piva. Zakopané na nás jednoducho zapôsobilo ako malebné a príjemné mestečko, kde sme sa cítili ako vítaní zákazníci, o ktorých sa starajú a vážia si ich.

Nechcem, aby sa z našich Tatier stál akýsi Disneyland. Naopak, my nemusíme vymýšľať žiadne atrakcie. Stačí, ak len správne využijeme obrovské bohatstvo, ktorým nás nadelila príroda. Stačí, ak sa naučíme poskytovať lepšie služby, prijateľnejšie ceny a vrúcnejšiu starostlivosť o turistov. Možno to nie je veľmi jednoduché, ale nie je to ani nemožné. Každopádne, by to všetkým nám určite veľmi prospelo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?