Šanca na zmenu politikov je tu!

Autor: Roman Šimoník | 6.3.2012 o 8:31 | (upravené 6.3.2012 o 13:25) Karma článku: 6,11 | Prečítané:  768x

Počas predvolebnej kampane som stretol a pokúsil sa osloviť niekoľko tisíc ľudí. Osobne, na mítingoch, cez internet, cez blogy. Išiel som s vlastnou kožou na trh. A to politik musí.

Asi 30 % ľudí pri stretnutiach odmietlo vziať si môj predvolebný leták potichu, alebo reagovali podráždene. Hoci ma nepoznali. A možno práve preto.

Asi 70 % z nich bolo otvorených. Prejavili záujem o nového človeka v politike. Niektorí z nich sa mi zverili so svojimi ťažkosťami. Aj jedným, aj druhým ďakujem za to, že som nestratil odvahu komunikovať.

FigRom.JPG

Väčšina z nás prežila revolúciu s ideálmi, z ktorých sa mnohé rozplynuli. Vždy je to takto, vždy to tak bolo a vždy to tak bude. Mnohé ideály sa splnili. No človek je od prírody taký, že si pamätá skôr to, čo sa mu nesplnilo.

Prežili sme rozdelenie federácie, obdobie nie celkom dobre kontrolovanej privatizácie, rozumej, nie vždy v prospech ľudí na Slovensku, ale skôr v prospech úzkej skupiny. Kriminálne činy dotýkajúce sa priamo rodiny hlavy štátu, nástup izolácie. Potom úsporné opatrenia, následne hospodársky rast, pokojnejšie obdobie, avšak s narastajúcim štátnym dlhom. Potom zápas o zníženie štátneho deficitu,  boj proti korupcii a nakoniec „Gorilie" informácie. Na všetko toto sme po predchádzajúcom „bezstarostnom" a neslobodnom období socializmu a vlády jednej, jedinej neomylnej strany neboli dostatočne pripravení. Nemal nás na to kto pripraviť. Demokracia prišla rýchlo, dosť nečakane. A s ňou za tých 22 slobodných rokov veľa zmien.

S vedomím tohto všetkého sa snažím vstúpiť do politiky. A uvedomujem si ešte jednu vec.  Som presvedčený, že prišiel čas na ďalšiu, zásadnú zmenu. Na zmenu politiky, ktorá by sa konečne mala stať naozajstnou službou pre ľudí, bez klamstiev, bez kradnutia. Nastal čas na zmenu politikov.

Črtá sa nám jedinečná šanca. Využijeme ju? Ja verím, že áno. Dúfam, že tá spomínaná 70 %-ná  skupina, ktorá verí novým ľuďom v politike, bude po roku, dvoch, štyroch rokoch ešte väčšia. Verím, že bude postupne rásť, keď zistí, že podporila ľudí, ktorí nesklamali.Nepremeškajme si šancu ísť voliť. Je nás minimálne 70 %. Nás, ktorí máme záujem o zmenu a aj o nových ľudí.

Ing., Mgr. Roman Šimoník, kandidát na poslanca do NR SR za KDH s číslom 31

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?