Nemci na Slovensku, ako turisti.

Autor: Roman Šimoník | 3.11.2014 o 18:54 | (upravené 3.11.2014 o 19:02) Karma článku: 4,88 | Prečítané:  865x

Pokračovanie blogov z 3.8. a 6.10.2014.

Prednedávnom som sa dozvedel o unikátnom archeologickom náleze neďaleko obce Zohor. Ide o objavenie hrobu germánskeho kniežaťa. Uvedený objav je unikátny v rámci európskych dejín.

Znova sa pýtam „Kto o tom vie?“. Zasa chýbajú informácie.

Z hľadiska dôslednosti a národnej hrdosti Nemcov som presvedčený, že vytvorenie niekoľkodňovej cesty nemeckých turistov po Slovensku sa priam núka. Predpokladám, že by nešlo o prvú dovolenku Nemcov v danom kalendárnom roku, ale o druhú. Mať ambíciu, aby Nemci prišli na druhú dovolenku na Slovensko je minimálne na zamyslenie, maximálne na realizáciu.

Popri prehliadke Bratislavy, by mohli zavítať k Zohoru na miesto, kde ich knieža bolo pochované, kde žili ich predkovia. Samozrejme, vyžaduje to kultivovanie návštevného miesta a pokračovanie archeologického výskumu, ktorý teraz stojí.

Mohla by nasledovať Stupava, záhorácke mesto spojené s rybolovom a kapustou. Krátka rybačka a malé občerstvenie z rýb a kapustového šalátu, by turisti iste privitali.

Potom by sa mohli vydať na prehliadku automobilovej továrne v Devínskej Novej Vsi a následne napr. do Pezinka a Modry, po stopách ich predkov, ktorí sa pred niekoľkými storočiami presťahovali na Slovensko. Samozrejme  by sme im ponúkli dobré malokarpatské víno s grobskou husacinou.

Cesta by mohla pokračovať napr. do banských miest Kremnica a Banská Štiavnica, v ktorých sa Nemci postarali o rozvoj baníctva. Návšteva môže byť spojená s prehliadkou mincovne v Kremnici a  krátkym odpočinkom na Počúvadle s dobrou večerou a tanečnými melódiami s rakúsko-nemeckým nádychom.

Po ohurujúcich prechádzkach  Tatrami a okolím, by sme mohli ponúknuť návštevu Spišu s typickými remeselníckymi domami, ktoré postavili nemeckí remeselníci a obchodníci. Mohol by som pokračovať ďalej.

Podobné programy sa dajú pripraviť pre maďarských turistov vo vzťahu ku spoločnej histórii, pre českých turistov vo vzťahu k Veľkej Morave, ku kúpaniu v termálnych vodách, Francúzov vo vzťahu k vínu alebo k 2. svetovej vojne... o vzťahu turistov k prírode ani nehovorím.

Stačí mať nápad a nebáť sa ho realizovať. Peniaze na Slovensku sú, len ich treba zodvihnúť. Ak si nepomôžeme sami, nik nám nepomôže, len využije.  Prostriedky prinesú tí, ktorí ich majú, lenže pre nich je potrebné pripraviť program a postarať sa o kvalitné služby...

Nakoniec na odľahčenie. Ak chceme robiť cestovný ruch, musia byť všade toalety a pokiaľ možno zadarmo, aby sa zahraniční turisti nečudovali, čo po nich chcú na vstupe do toaliet, ako tomu bolo na jednom mieste v Bratislave.

Ďalší blog bude uverejnený 3.2.2015 a bude hovoriť o jednom z hotelových zariadení na Slovensku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Chcete hypotéku? Banky zlacňujú, ale pomýliť sa dá ľahko

Ešte pred začatím jari, kedy sa predáva najviac hypoték, spustili banky akciové úroky.

KOMENTÁRE

Mihál opúšťa Sulíka. Máme na viac?

Predseda SaS je výraznou osobnosťou, ktorá ľudí rozdeľuje.

EKONOMIKA

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Danko sa nás na nič nespýtal, hovorí šéf EPH.


Už ste čítali?