Úspešnosť plesu predurčuje účasť na ďalšom jeho ročníku a tak je to aj s cestovným ruchom

Autor: Roman Šimoník | 9.2.2015 o 20:21 | (upravené 10.2.2015 o 9:09) Karma článku: 2,05 | Prečítané:  168x

O úspechu rozhodujú "maličkosti".

Opäť sme v sezóne zábav a plesov, kedy sa ľudia majú možnosť stretnúť a utužiť svoje vzťahy.

Úspech tohtoročnej zábavy, plesu, predurčuje návštevnosť na ďalšom jeho ročníku.

Podobne je to tak aj v cestovnom ruchu. Ospravedlňujem sa za to, že môj blog sa omeškal oproti plánovanému termínu uverejnenia o šesť dní, ale konečne už je tu a možno vás obohatí  a dá niekoľko námetov v dobrom na premýšľanie a realizáciu, čo by sme mohli robiť lepšie, s väčším úspechom, aby ďalšia sezóna mohla byť lepšia.

Počas mojich ciest po Slovensku počas zimy som navštívil v Oravskej Lesnej úvraťovú železnicu. Odporúčam. Personál bol milý, so záujmom o človeka - návštevníka. Výhľad na koncovej staničke kvôli hmle bol nie najlepší. Stáva sa... Počasiu nerozkážeme. Avšak pán, ktorý nás sprevádzal, bol usmievavý a ponúkol deťom „lopáriky“, aby sa mohli spustiť zo svahu. Maličkosť, úžasná maličkosť, ale bude pozitívne rezonovať veľmi dlho v návštevníkoch tejto atrakcie. Gratulujem! Samozrejme, goralská drevenica v koncovej staničke je pridanou hodnotou tejto jazdy vláčikom. Išli sme sa naobedovať do reštaurácie v Oravskej Lesnej oproti kostolu a jedlo bolo čerstvé, personál chcel ponúkať a predať a to je zasa čosi, čo nabáda ku opätovnému navštíveniu Oravskej Lesnej v lete.

Možno by som dal do pozornosti jednu „maličkosť“. Išli sme autom od Zázrivej a na začiatku cesty v Oravskej Lesnej bola smerová tabuľa na úvraťovú železničku, lenže niekoľko kilometrov sme pokračovali v ďalšom očakávaní smerovej tabule s uvedením počtu kilometrov na križovatku a pod. Boli sme v napätí, ktoré umenšuje komfort z pobytu v danej lokalite. Chcem odporučiť, aby sa nainštalovala ešte jedna smerová tabuľa a aby návštevník mohol byť v informačnej pohode. To však neplatí len pre toto miesto, ale aj pre iné cieľové miesta na Slovensku. Radšej o jednu tabuľu viacej, ako keby mala chýbať a nazvime to znova INFORMAČNÁ POHODA.

Opakovaná návšteva, opakovaný predaj a teda prostriedky na ďalší rozvoj regiónu...

Čo mi ponúkne Orava na letné mesiace? Ako sa to dozviem?

Ďalším miestom ktoré som navštívil, boli Donovaly. Býval som v hoteli pomenovanom po jednom stredovekom astronómovi.

Ubytovanie kultivované, personál milý, s nasadením, v úžasnej pohode. Super. Len tak ďalej.

Jedlo úžasné, „splendidné!“.

Požičovňa lyží fungovala na profesionálnej úrovni. Lyžovanie príjemné. Len by som chcel odporučiť, aby sa vlekári, ktorí sa starajú o bezpečnosť nástupu na vleky, aspoň trocha usmievali...

Vodné atrakcie v zariadení, ktoré má pomenovanie po rastlinke resp. ušľachtilom syre s plesňou, boli vynikajúce a skutočným relaxom.

Ďalej by som odporučil drevené premostenia, ktoré vedú od hotelov ku zjazdovkám, priebežne posýpať pieskom, lebo niekoľko lyžiarov spadlo počas prechádzania cez ne... našťastie sa nič vážneho nestalo, ale mohlo by sa stať... a prečo robiť nápravu až keď dôjde k nejakému nešťastiu?!

Posilnil by som trochu možnosti večernej zábavy, napr. bowling, lebo počas večerov je vítaný relax. Lenže dráhy boli beznádejne!!! obsadené. Veď čo sú to 3 dráhy na také veľké stredisko??? Možno by mohlo ísť o nový podnikateľský projekt a popri relaxe a športe sa môžu ponúkať.... a navštevníci radi zaplatia.

Keď som sedel na lanovke s pani z Banskej Bystrice, hovorila mi, že sem rada chodí lyžovať, lebo je tu iný svet. Lenže cenové podmienky v ubytovacích zariadeniach ju brzdia využiť služby a tu sa ponúka akciový víkendový resp. prázdninový balíček a iný balíček. Donovaly, príjemné, mohli by byť ešte príjemnejšie.

Cestou domov sme zažili trochu „vzrúša“, R1 ukázala zas svoje kvality - musel som zavolať na políciu, aby upozornila cestárov, lebo na cca 52. kilometri medzi Zvolenom a Nitrou bola cca na 100 m neodhrnutá vozovka s vysokou vrstvou snehu. Niečo podobné sa odohralo medzi Nitrou a Veľkým Zálužím. O dopravné nehody v takej situácii nie je núdza...Zasa sme pri už horespomínanom...prečo riešiť nápravu až keď sa stane veľké nešťastie???

Aj  toto umenšuje atraktivitu Slovenska.

Turisti, ktorí sem prídu, zväčša hodnotia Slovensko známkou 2. Čiže čosi niekde zaškrípalo. Čo tak posúvať latku na 1 lomeno 2 a potom na jednotku?

Čím menej negatívnych udalostí, tým viacej referencií v prospech činnosti, ktorá by nás mala viac a viac živiť:-)

 

 

 

 

                                     

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?